Mini-kurz Meditace

Eva Stehlíková

Eva Stehlíková

Obtížnost 

01.03.2020
20:30 - 21:30
Cena 1200 Kč
Cena kurzu 1200 Kč

“Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.”

Stres, shon, neklid a záplava myšlenek je přesně to, čemu každodenně čelí většina z nás. Jsme od rána do večera vystaveni silnému tlaku našeho okolí a situací, které nás nutí dělat věci co nejrychleji a co nejefektivněji. Naše mysl je přeplněná vjemy. Časté rozebíraní zážitků z minulosti, nebo strach o budoucnost, můžou vést k úzkostným stavům, nebo depresivním poruchám. Jak se tedy dostat z nadvlády našich myšlenek? 
Meditace je metoda, pomocí které se osvobozujeme od neustálého plánování a uvěznění v nekonečných myšlenkách, pomáhá nám udržet si od nich zdravý odstup, porozumět svým pocitům a udržet stav vnitřního klidu. Při pravidelném praktikování meditace se naše vědomí otevírá nekonečnému zdroji energie a kreativity, které se nacházejí v každém z nás.

Správně prováděná meditace účinně ovlivňuje i naší fyziologickou rovinu. Ve stavu meditace se zvyšuje vyplavování serotoninu (hormonu štěstí) a naopak klesá hladina kortizolu (stresového hormonu). Zlepšuje se spánek, zmírňuje úzkost. Meditace také dokáže snížit hladinu krevního tlaku a zlepšuje činnost imunitního systému.

V průběhu našeho minikurzu se krok za krokem seznámíme se základními technikami na dosažení vnitřního klidu a prohloubeného stavu koncentrace. Postupně projdeme od technik všímavosti, rozpoznávání myšlenek a pocitů, vědomí přítomného okamžiku, až do stavu propojení se s vlastní esencí. Součástí každé lekce je kratší praxe přípravných ásán, pro odstranění fyzických a emočních bloků, stresu a napětí, dechové techniky a vedená meditace. Naučíme se základní pozice prstů (mudry) a mantry pro podporu meditační praxe.
1. setkání  Prohloubená koncentrace, stav bdělosti a vnitřního klidu
2. setkání  Meditace všímavosti, pozorování myšlenek a pocitů
3. setkání  Vědomí přítomného okamžiku
4. setkání  Meditace “Kdo jsem já”, rozpoznání své esence
5. setkání Meditace na prostor srdce
6. setkání  Technika vizualizace, práce se záměrem

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace